top of page
Pink Marble

טקסי חתונה 

"מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת-הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ" (שיר השירים ח')

WhatsApp Image 2021-06-07 at 19.12.15 (8

לקבלת קישור לסרטון חתונה עם הרב אור זוהר

זוגות רבים בישראל מעוניינים בחתונה יהודית מסורתית, ובה בעת גם בחתונה שוויונית ופלורליסטית התואמת את השקפת עולמם.

 

לכן, הם בוחרים שלא להתחתן בחתונה אורתודוקסית אלא בטקס חתונה אלטרנטיבי: חתונה רפורמית, חתונה קונסרבטיבית, או חתונה חילונית.

 

בכך הם מעצבים את תכני הטקס ביום החשוב בחייהם באופן שיתאים לעולמם הערכי הרוחני והתרבותי.

WhatsApp Image 2021-06-07 at 19.12.15 (7

חופש בחירה בנישואים רפורמים

אודות חתונה רפורמית 

WhatsApp Image 2021-06-07 at 19.11.42 (2

הכרה בנישואים אלטרנטיביים בישראל

היות ונישואים אלה עדיין אינם מוכרים על ידי רשויות המדינה, משלימים זוגות אלה את הליך נישואיהם באופן פורמאלי באמצעות חתונה אזרחית בחו"ל המוכרת על ידי משרד הפנים, או לחילופין באמצעות הסכם זוגיות אזרחי.

 

כמו כן, זוגות רבים בוחרים לחתום על הסכם ממון לעיגון מערכת היחסים הכלכלית בין בני הזוג.

 

חתונה היא חיבור בעל מספר היבטים: הרוחני והרגשי, החוקי והכלכלי, וחשוב מאד להסדיר את כל ההיבטים הללו בין בני הזוג עד למועד החופה.

חופה רפורמית

הבחירה בחופה רפורמית מאפשרת למידה של מרכיבי טקס הקידושין היהודי – הכתובה (הנכתבת כמסמך התחייבות הדדי ושוויוני), הכניסה לחופה, ברכות האירוסין, החלפת הטבעות, שבע הברכות, ושבירת הכוס.

 

בדרך זו ניתן לקבל ייעוץ רבני המכוון את בני הזוג לקבל החלטות מושכלות מתוך חופש בחירה לגבי אופי וסגנון הטקס הנכון ביותר עבורם:

חופה קצרה או מעט יותר ארוכה, חופה מוסיקאלית בשילוב שירה ונגינה או חופה סולידית יותר, חופה בשילוב ברכות אישיות של בני הזוג או של חברי משפחה וחברים קרובים או כל בחירה אחרת ברוח מסורת הדורות וברוחה של ההתחדשות היהודית בישראל של היום.

 

 

נישואים רפורמים

הבחירה בנישואים רפורמים היא בחירה בטקס חופה יהודי מסורתי שהוא גם שוויוני, פתוח, נעים ומאפשר.

החופה, כמו תהליך ההכנה לקראתה, נערכים על ידי רבנים רפורמים מוסמכים בעלי ידע, מיומנות וניסיון לעריכת טקסי קידושין המותאמים למציאות הישראלית העכשווית.

 

התהליך כולל ייעוץ ראשוני, לימוד משותף של מרכיבי טקס הנישואים ויצירת טקס חופה וקידושין המתאים לתפישת עולמם, לסגנונם, לרוחם ולליבם של בני הזוג.

רבני התנועה הרפורמית בישראל עורכים חופות כאשר שני בני הזוג הם יהודים, ומחתנים גם זוגות חד מיניים. במקרים שבהם אחד מבני הזוג אינו יהודי, ניתן לעבור תהליך גיור (גיור רפורמי מוכר על ידי משרד הפנים) לפני החתונה.

מעבר לפן האישי,  יש בבחירה בחתונה רפורמית גם הצהרה כללית ערכית ברוח של תיקון עולם, שכן בחירה זו מהווה "הצבעה ברגלים" של זוגות צעירים המעוניינים בחברה ישראלית שיש בה סממנים של יהדות ושל מסורת אך ללא כפיה של תפישות הלכתיות מחמירות ושל ממסד רבני נוקשה.

 

בחתונה רפורמית, לא רק בני הזוג, אלא גם בני המשפחה, החברים והקהל הרחב הנוכח באירוע, חווים – לעתים לראשונה בחייהם – אירוע יהודי רוחני שבו ניתן להתחבר למסורת ללא דיסונאנס ערכי ותרבותי אלא להפך – חיבור המגיע ממקום משתף, מכבד, קשוב, פתוח ומקבל.

WhatsApp Image 2021-06-07 at 19.11.42 (7

החתונה שלכם – צעד נוסף לתיקון החברה הישראלית

הבחירה ברב אור זוהר כרב לחופה היא בחירה בגישה מסורתית ורוחנית לטקס הקידושין בשילוב תפישה רפורמית שוויונית, פתוחה, יצירתית וליבראלית.

 

הרב אור זוהר שמח להעמיד לרשות הזוגות המעוניינים בכך את ניסיונו המצטבר כמסדר קידושין, ובמידת הרצון והצורך גם את ניסיונו כרב מזמר לחופה עם גיטרה.

 

כמו כן הרב אור זוהר שמח להעמיד את ניסיונו והכשרתו כמלווה רוחני עבור זוגות המעוניינים ביתר העמקה בתהליך ההכנה לבואם בברית הנישואין כפתח לטרנספורמציה אישית וזוגית.

חשוב לזכור כי טקס החתונה הנו רגע מקודש, חד פעמי, שבו שתי נשמות קושרות יחדיו את רוחן, נשמתן, גופן ועתידן המשותף, ולכן כדאי להשקיע זמן ומחשבה בתכנון הטקס.

חתונה רפורמית עם הרב אור זוהר

wedding or

מכתב המלצה מחתונת רעות ונדב

"...רצינו לספר לך שהטקס זכה לשבחים מכל עבר, כל מי שדיברנו איתו אמר שהיה מיוחד ומרגש בצורה יוצאת מן הכלל.
רצינו להודות לך מקרב לב על ההכוונה והתמיכה לאורך כל הדרך. כידוע לך שנינו באים מבתים שונים והשקפות שונות אודות יהדות (ודת בכלל). אופן עריכת החופה היווה אגוז קשה עבורנו לפיצוח ובאיזה שהוא מקום תרם לדחיית קיום החתונה בשלוש השנים האחרונות,  כמעין התחמקות מהתמודדות רצינית עם השאלה המהותית הזו.


אתה היית הבן אדם הנכון במקום הנכון והזמן הנכון. הצלחת לעשות עבורנו את הכמעט בלתי-אפשרי וליצור נוסחה לטקס שיהיה משמעותי, נעים ומספק לכל הצדדים המעורבים וגם לקהל. אני יכול להעיד שמעולם לא תיארתי לעצמי שאעמוד עם טלית וכיפה ואתחבר לטקסטים בלב כה שלם ואני משוכנע שאשתי (הטרייה) תעיד על כך…וחוץ מזה , נהנינו מאד מאד לשמוע אותך שר. 
תרמת להפוך את החתונה לאירוע שלא נשכח, ועל כך אנחנו אסירי תודה. מאחלים לך את כל הטוב שבעולם ושתמשיך לשמח זוגות וקהלים רבים ככל האפשר.
בברכת גמר חתימה טובה וצום קל,
רעות ונדב

נ.ב
הנה תמונה מהחופה, למזכרת…"

לצפייה בסרטון החתונה עם הרב אור זוהר, לחצו על הכפתור

לפרטים נוספים אודות חתונה עם הרב אור זוהר, שלחו פנייה

WhatsApp Image 2021-06-07 at 19.11.42 (1
bottom of page